środa, 24 września 2014

List od Madzi !

Kolejny cudowny list od Madzi z Bydgoszczy ! ;)
Sprawiła mi nim ogromną radość! Dostałam obrazek Kapitana Ameryki namalowany przez Madzie! Bardzo mi się podoba ! Uwielbiam takie drobiazgi, a rysunki szczególnie :) 
Kapitan ma honorowe miejsce na mojej tablicy ♥

Dodatkowo pokemonowy detal na kopercie ♥


Madzia miała okazje zwiedzić trochę Holandii i Belgii! 
Poczęstowała mnie czekoladą z Belgii. Przepyszna! 

A teraz pocztówki ♥

Holandia jest to państwo położone w Europie i graniczy z Belgią oraz z Niemcami. Głównymi symbolami Holandii są wiatraki oraz tulipany. Ustrój polityczny to monarchia parlamentarna, czyli głową państwa jest Król Niderlandów Wilhelm Aleksander. 

Pierwsza pocztówka przedstawia miasto Rotterdam znajdujące się w zachodniej Holandii. 
W tym mieście znajduje się największy port w Europie, mający długość 40 km. 

Teraz moja pierwsza pocztówka z BELGII ! 
Królestwo Belgii jest to państwo położone w Europie i oprócz połączonych granic z Holandią graniczy również z Francją, Luksemburgiem i Niemcami. W Belgii panuje monarchia konstytucyjna i głową państwa jest Król Belgów Filip I Koburg. 

Na pocztówce widać Brukselę, która jest stolicą Belgii oraz Unii Europejskiej. Dokładniej kartka przedstawia budynek Giełdy Papierów Wartościowych, który został wybudowany w latach 1868-1873 i łączy elementy neorenesansowe ze stylem Empire.


Biorę się za odpisywanie za list :) ! 


10 komentarzy:

 1. Jakie ładne kartki! Szczególnie ta z Holandii! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama bym taką czekoladę zjadła ;) A kartki są bardzo ładne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Pocztówka z Rotterdamu jest świetna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym odwiedzić Holandię! W ogóle zupełnie zapomniałam, że tam głową państwa nie jest już królowa Beatrycze :O A racja, że abdykowała rok temu...

  OdpowiedzUsuń
 5. Listy! Po prostu uwielbiam listy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba się zakochałam w pocztówce z Rotterdamu <3 a już zwłaszcza ta środkowa panorama. Czekoladka, mimo, że z białej czekolady również wygląda na apetyczną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo cieszą takie prezenty, bo w postaci listu ma się jakiś kontakt bardziej bezpośredni z drugą osobą. Miły gest po stronie dziewczyny. Pamiątka zostaje na całe lata. A kto zbiera pocztówki, ten się może obłowić :)

  OdpowiedzUsuń