wtorek, 2 września 2014

Zakopane

Zrobiło się trochę chłodno ,więc góry ;p
Zakopane jest to miasto położone w bezpośrednim otoczeniu Tatr w województwie małopolskim. Jest dużym ośrodkiem sportów zimowych. Nazywane "zimową stolicą Polski". Na powyższej pocztówce moją uwagę przykuły drewniane kościoły. Pierwszy od lewej to kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie. Jest to kościół z XVIII wieku. Do Zakopanego zastał przeniesiony w 1947 roku z Zakrzowa. Obok kościoła znajduje się mauzoleum i muzeum biograficzne Kasprowicza. 
Drugi Kościół Kościół Matki Bożej Częstochowskiej  nazywany jest często "starym kościółkiem". Kościół został zbudowany w 1847 roku u jest on  najstarszym drewnianym obiektem sakralny w Zakopanym.
Na trzecim obrazku znajduje się Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce. Budowa kościoła rozpoczęła się w roku 1904. Kościół został zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza. 


4 komentarze:

 1. Oj, te pieski z górskich pocztówek zawsze mnie rozczulały. :) Kościołów akurat zwiedzać nie lubię, chyba że to meczety, synagogi, ewent. cerkwie..

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłem, widziałem i oscypki jadłem:) Piękne widoki! A ta druga pocztówka jakby znajoma...

  OdpowiedzUsuń
 3. W zeszłym roku byłam pierwszy raz w życiu w Zakopanym!! i jestem zauroczona tym miejscem!! Już tęsknie! więc wrócę tam na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli się nie mylę to także posiadam drugą pocztówkę :) Byłam w tym urodziwym mieście i pamiętam, że podobały mi się najbardziej małe stoiska z oscypkami <3 One były najczęstszym punktem mojej wycieczki :D

  OdpowiedzUsuń