czwartek, 13 listopada 2014

Chełmno

Karteczkę otrzymałam od Anii  i przedstawia Chełmno, miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Na środkowym zdjęciu jest jeden z najcenniejszych renesansowych zabytków. Ratusz pierwotnie był gotycki, ale został przebudowany pod koniec XVI w. na renesansowy. Posiada attykę, czyli górny ozdobny element budynku w postaci ścianki bądź balustrady osłaniający dach. Po lewej stronie jest Kościół Świętego Ducha zbudowany pod koniec XIII wieku. Na początku pełnij funkcję kościoła szpitalnego.


4 komentarze:

  1. Byłam tam w tamtym roku :) Miasto o niesamowitym klimacie, a ratusz wygląda na żywo prześlicznie i jeszcze ta fontanna w jego pobliżu. Chełmno to też Miasto Zakochanych, znajduje się ta taka fajna ławeczka na której można zrobić sobie zdjęcie z ukochaną osobą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa kartka, mnóstwo zabytków.

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja myślałam, że w Chełmnie nic nie ma... A może to w Chełmży. Niedaleko mnie są właśnie te dwa miasteczka i mi się mylą, trochę wstyd. Chociaż jak Kingway napisała, że Chełmno to miasto zakochanych, to chyba już mi się wyklarowało, które jest które, hehe. :)

    OdpowiedzUsuń