środa, 21 stycznia 2015

Bitwa o krowę ?

Dziękuję bardzo za komentarze! Bardzo miła niespodzianka, aż 13 w jeden dzień ! :) Już dziś miałam sobie dać spokój ze względu na późną porę, ale z radości nie mogłam się powstrzymać i oto pocztówka !

Kartkę przedstawiającą Świdwin dostałam od Wiktora poznanego na facebook'u w ramach swapu. Ta miejscowość znajduje się w województwie zachodniopomorskim na rzeką Regą od 1296 roku. Na pocztówce widać Zamek w Świdwinie, który powstał w XIII wieku. Łączy w sobie styl gotycki i barokowy. Na zamku odbywa się wiele imprez jak na przykład: "Wileńskie Kaziuki", Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. J. Śpiewaka i A. Kamieńskiej

Ma niezwykle ciekawe imprezy kulturalne. "Bitwa o krowę" są to zawody sprawnościowe, które odbywają się co roku na przemian raz w Świdwinie, raz w Białogardzie. Te zawody odbywają się na pamiątkę bitwy, która rozegrała się pomiędzy Świdwinem , a Białogardem przez sprzeczkę mieszkańca Świdwina z mieszkańcem Białogardu o krowę. Oglądając filmiki na YouTube zauważyłam, że mają charakter średniowieczny, przynajmniej takie stroje noszą. 

12 komentarzy:

 1. Haha bitwa o krowe :) co to ludzie nie wymyślą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo ciekawe wydarzenia, faktycznie :) Muszę obejrzeć na YouTube jak to wygląda, koniecznie! Bo nazwa "Bitwa o krowę" może działać na wyobraźnię xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładny zamek. Świdwina nie znam, a w Białogardzie miałam okazję być

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka piękna kartka!
  Zainteresowałaś mnie tą "Bitwą o krowę". Poczytałam co nieco i muszę przyznać, ze ciekawa jest jej historia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna kartka i ten zachód słońca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hahah, nigdy nie słyszałam o bitwie o krowę. Sama geneza zawodów kojarzy mi się troszeczkę z filmem "Sami swoi" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kartka jest cudna <3 A bitwa o krowę to widocznie bardzo ciekawe wydarzenie. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 8. W tylu miejscach w Polsce dzieją się tak ciekawe rzeczy! Fajnie jest takie odkrywać :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ooo widzę, że Ty także bierzesz udział w konkursie na Blog Roku! Trzymam kciuki :) Fajnie by było, gdyby doceniono także pasję, jaką są pocztówki, a nie tylko robótki ręczne czy sport, więc dobrze, że próbujecie swoich sił.

  OdpowiedzUsuń