piątek, 17 lipca 2015

Biskupin

Poniższą pocztówkę dostałam od mojej penpalki Madzi. Biskupin jest wsią w województwie kujawsko-pomorskim. Najbardziej znana jest ze stanowiska archeologicznego. W 1933 roku obniżył się poziom wody w jeziorze Biskupińskim zaczęły wystawać fragmenty osady. 


Dziękuję Madziu! :) 


9 komentarzy:

 1. Gdzieś mam kilka kartek z Biskupina. Przywiozłam je z wycieczki szkolnej bodajże w czwartej albo piątej klasie szkoły podstawowej :). Dzięki za ten post, bo wspomnienia ożyły :)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam tam dwa razy, więcej się nie wybieram, ale dla kogoś, kto jest tam pierwszy raz, osada może wydawać się czymś niezwykłym. Poza tym jest tam wspomniane przez Ciebie piękne jezioro i zwierzątka. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna pocztówka! Moim marzeniem jest tam pojechać i zobaczyć ten gród z bliska.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam jakim szokiem dla mnie było to jak to osada wygląda, kiedy odwiedziłam ją pierwszy raz. Jak ludzie mogli tak żyć? Dzisiejsze dzieci to już pewnie w ogóle niechętnie by tam poszły i patrzyły na takie nierealistyczne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna muszę się kiedyś wybrać do Biskupina i zobaczyć osadę na własne oczy. Choć słyszałam, że szału nie ma, ale pewnie co kto lubi ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
  http://minona.wix.com/mailboxfullofworld

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kilka kartek z tego miejsca, a miałam okazję być tam tylko raz - jakoś w szkole podstawowej i niezbyt wiele pamiętam. Ale na pewno jest to miejsce w Polsce, które warto odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś chyba byłam w Biskupinie, jak dobrze pamiętam była to jakaś wycieczka szkolna. Pocztówka na prawdę bardzo ładna. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z Biskupina mam bodajże dwie pocztówki ;-) oczywiście sama se je przywiozłam.. w Biskupinie byłam z wycieczką szkolną ;-)

  OdpowiedzUsuń