wtorek, 11 sierpnia 2015

X Spotkania Warmińskie

Witajcie! Jak podoba Wam się pogoda? Ja jestem nią zachwycona! Wczoraj byłam nad jeziorem, aż dwa razy! W sobotę zdarzyło mi się kąpać około 22 godziny. Cudowny widok budynków odbijających się w wodzie i gwiazd na niebie. Pamiętajcie ! W nocy z 12 na 13 sierpnia jest noc spadających gwiazd! Dziś będzie bez pocztówkowy post. 
Zespół Sztof

Bardzo się cieszę, że ostatni weekend był ciepły. W Gietrzwałdzie odbyły się X Spotkania Warmińskie. Jest to dwudniowa impreza odbywającą się gietrzwałdzkim amfiteatrze. Wraz z moją przyjaciółką chciałyśmy je dokładnie wykorzystać! Pierwszego dnia odbył się koncert Kuby Sienkiewicza wraz z formacją GKS, a przed nimi wystąpił zespół Sztof z Ostródy. 
Formacja GKS 
Między występami była godzinna przerwa, ale jej nie zmarnowałyśmy. Chciałam pokazać koleżance Gietrzwałd, ale jej miłość do psiaków wygrała. Spędziłyśmy ten czas na zabawie z Milanem.
Bohater dnia - Milan
Drugi dzień przebiegł znacznie ciekawiej. Nie było czasu na nudę. Na scenie odbywały się koncerty artystów z naszej gminy. Miałam okazję posłuchać Magdalenę Lobert, Wiktorie Soliwodę, Alicje Kucharzewską-Samko,Kobę Opęchowskiego i zespół Warmianki z Fromborka. Gdy tylko zaczął się festyn, my od razu znalazłyśmy stoisko wiankowe. Stworzenie wianków zajęło nam, aż godzinę! Czas leciał na prawdę szybko, a bawiłyśmy się świetnie! 
Koleżanka tworzy swoje dzieło :) 
Jak już głowy miałyśmy pięknie przyozdobione przeniosłyśmy się na warsztaty garncarskie. Gdy byłam dzieckiem bawiłam się w tworzenie naczyń z gliny. Mojej koleżance na początku nie szło za dobrze, ale się nie poddała! W następnym tygodniu możemy odebrać pracę. Dzień był gorący i nie obyło się bez lodów. 
Lody z naturalnych składników! 
Chodź to nie były zwykłe lody! Produkowane są od 1986 roku w kawiarni „U Smolejów” w Łukcie z naturalnych produktów. Moje akurat były śmietankowe i miętowe, bo bardzo zależało mi, aby spróbować lodów ze świeżego krowiego mleka. W miętowych się zakochałam! 

Na tym filmiku możecie zobaczyć jak wyglądały spotkania i posłuchać wykonawców :)

Miłego dnia ! :) 

3 komentarze:

  1. Lubię tego typu festyny, szczególnie jeśli są na nich różnorakie warsztaty. Ten wianek jest piękny! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gietrzwałd? Ten niedaleko Olsztyna? Byłam tam podziwiać ten kościół na górce jakby :D. Piesek skradł moje serce, a lody kubki smakowe :D :).

    OdpowiedzUsuń
  3. Widziałam już zdjęcia na instagramie - te wianki wyszły Wam świetnie, akurat kto jak kto, ale ja bardzo lubię nosić kwiaty we włosach. :DDD Chętnie bym zrobiła taki wianek, tylko ktoś musiałby mnie pokierować. ;) Tego typu festyny i festiwale uwielbiam, super, że miło spędziłyście czas. Chociaż nie znam tych zespołów, które wymieniłaś, ale mam nadzieję, że zabawa była świetna. :D

    OdpowiedzUsuń