poniedziałek, 5 października 2015

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Kolejny post czysto-zdjęciowy. W Toruniu miejscem, które najbardziej chciałam zobaczyć było zoo! Tak, to był pierwszy ogród zoologiczny, który miałam okazję odwiedzić. 

Pierwszym zwierzątkiem jakie ujrzałam był kangurek, a dokładnie Walabia Bennetta, który żyje w Australii i Tasmanii. 

Markur turkmeński, który żyje w południowo-zachodniej Azji. Lubi tereny górzyste, dlatego jego wybieg był cały w kamieniach. 

Arui zamieszkuje tereny górzyste Afryki Północnej. 

Na pierwszym zdjęciu jest Alpaka, której wełna jest bardzo delikatna i miła w dotyku. Zamieszkuje w Ameryce Południowej. Małpka po prawej stronie to Miko Czarny. Na wolności żyje w lasach deszczowych. Wszystkie małpki uciekały od ludzi, a ten bardzo przyjazny. Nawet zawołał drugą. 
 

Marmozeta białoczelna to gatunek, który występuje w Ameryce Południowej w lasach deszczowych. 

Tamaryna białoczuba występuje w Ameryce Południowej na terenie Kolumbii w lasach deszczowych. 

Kameleon jemeński zamieszkuje górskie i wyżynne tereny Jemenu i Arabii Saudyjskiej. Trochę mnie zawiódł. Zaczęłam go szukać po różnych kątach, bo myślałam ,że będę jakoś ukryty. Nawet mówię do mamy, że nie mogę go znaleźć. A ona się tylko śmiała "jest prosto przed Tobą". 

Agama błotna występuje w Chinach i na Tajlandii. 

Oglądanie za szyb i płotków jest spoko, ale najbardziej podobało się karmienie osiołków. Może takie pospolite zwierzę, ale ja się w nich zakochałam.

I znalazły się bajkowe zwierzaki. Pan Sowa z Kubusia Puchatka to Puchacz Bubo bubo, który jest największą sową mieszkającą w Polsce. A na drugim zdjęciu jest Król Julian z filmu Madagaskar. Lemury katta występują tylko na wyspie Madagaskar. 


 

Mundżak chiński to najmniejszy, ale i najbardziej zwinny, jeleń świata. Zamieszkuje Chiny, Laos, Tajwan i Wietnam.

Kakadu białoczuba zamieszkuje tereny Indonezji.

Ara oliwkowa występują na terenach Ameryki Środkowej i Południowej. 

Niedźwiedź himalajski żyje południowej i wschodniej Azji.

A to zdjęcie pawia. Za szybko uciekał. 

 Nie zapomniałam o pocztówkach. Te dwie zostawiłam sobie na pamiątkę, a resztę już rozesłałam. 


A to co przywiozłam na pamiątkę magnesik na lodówkę, pocztówki oraz naklejki w smoki i rycerze, które posłużą jako ozdoba albumu ze zdjęciami :)

6 komentarzy:

 1. Ale ta alpaka jest słodka :-).
  PS. Ładne zdjęcia :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już dawno byłam w jakimś ZOO... Jakbym miała okazję, to pewnie bym się wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiedziałam, że w Toruniu jest takie fajne ZOO! Alpaka skradła moje serce, bo uwielbiam te urocze zwierzaki i tylko ze względu na nią chciałabym się tam wybrać :) Pocztówki też mi się podobają, bo jak jestem w ZOO to też często na pamiątkę kupuję kartki. Sowa z Kubusia Puchatka - aż się uśmiechnęłam jak o tym przeczytałam, bo ostatnio czytałam "Powrót do Stumilowego Lasu" :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam dwa razy w ZOO (w Chorzowie i Krakowie) i szkoda, że bliżej mnie nie ma takich ogrodów bo częściej chciałabym je odwiedzać.

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam wszelkiego rodzaju zoo, wszędzie gdzie jadę sprawdzam czy przypadkiem w okolicy jakiegoś nie ma i się do niego wybieram, stąd z najbardziej egzotycznych miejsc w jakich byłam mogę wymienić Gruzję i Rumunię. natomiast moim ulubionym zoo zapewne na długie lata pozostanie to w Parku Śląskim. mieszkając w Katowicach miałam do niego rzut beretem i często chodziłam tam na spacer, bo było niedrogie. poza tym wybieg z lamami, kozami i owcami był dostępny bez wchodzenia na teren zoo więc regularnie chodziłam tam je karmić :)

  w Toruniu nie byłam, nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego, ale w takim razie mam już kolejne miejsce do zobaczenia... mój Sz. będzie załamany :D

  OdpowiedzUsuń
 6. ale miło jest oglądać u Ciebie na blogu zdjęcia z Torunia! w tym zoo byłam wielokrotnie w różnym towarzystwie. ale już chyba mi się znudziło, hehe.
  udało Ci się zrobić piękne zdjęcia, super ujęcia! jejku, nie wiedziałam, że mają w naszym zoo pocztówki! muszę kilka kupić.

  OdpowiedzUsuń