niedziela, 7 lutego 2016

Jeden kraj, dwa systemy..


Makau, a także nazywane Makao to Specjalny Region Administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Ma własny system prawny, a Chiny odpowiadają za jego bezpieczeństwo. Powstało w 1999 roku po oddaniu tego obszaru zarządzanego przez Portugalczyków Chinom. Turystyka i hazard są to filary gospodarki Makau. Aktualnie obowiązuje ruch lewostronny, a najważniejszymi środkami transportu są autobusy i taksówki. Wcześniej Riksze były najczęciej używane. Teraz służą tylko do zwiedzania. 


Pocztówka przyleciała do mnie dzięki stronie PostcardUnited. Jak się dowiedziałam to Catia tworzy własne pocztówki i właśnie jej kartkę możecie zobaczyć powyżej. Kartka jest trochę cieńsza, niż normalna. Inne kartki Catii możecie zobaczyć ja jej facebookowym fanpage Katzen


Macie Makau w swojej kolekcji ? 

Miłego dnia! :)
Magda 

14 komentarzy:

 1. Z Macau jeszcze nie mam, ale widziałam ich sporo na PU i chyba większosć jest właśnie od Catii, ponieważ są z tym charakterystycznym logo-napisem. Bardzo ładne znaczki, szczególnie ten po lewej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam wiele razy kartki z tego miejsca na różnych blogach :).
  Makao - znam taką grę karcianą, pewnie nie tylko ja :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O to faktyczna ciekawostka, sama nie posiadam. Jestem na postcard United i mam nadzieję, że trafi mi się kiedyś taka kartka.
  Znaczki bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam sporo pocztówek tej osoby,jednak tylko część z nich mi się podobała. Słyszałam, że nie wysyła ona tej samej kartki dwa razy. Mam jedynie pocztówkę prezentującą Makau, ale z chińskim znaczkiem. Kiedyś chętnie przygarnęłabym ze znaczkiem oryginalnym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa pocztówka z Makao.
  Na ten moment nie mam z tego miejsca pocztówki w swojej kolekcji :)
  Makao kojaży mi sie główie z tą grą karcianą :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chyba też nie mam jeszcze pocztówki z Makau chociaż sama wysłałam tam kilka kartek przez PC :) Bardzo podobają mi się znaczki! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna pocztówka, z tymi skrzynkami pocztowymi wygląda super! No i ciekawe znaczki. Pocztówkę z Macau otrzymałem z PC, ale wysłaną z Tajwanu. Oj grało się kiedyś w karty w makao:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dalej gram ze znajomymi! Super zabawa :)

   Usuń
  2. Ja dalej gram ze znajomymi! Super zabawa :)

   Usuń
 8. Mam z tego miejsca kilka kartek, ale nie od tej osoby ;) Szczerze mówiąc to przez fascynacją postcrossingiem nawet nie wiedziałam o istnieniu Macau :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa pocztówka! Ciekawe miejsce, można by rzec, że Chiny, ale nie Chiny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W swoich zbioram mam już kartkę z Macau : )Twoja jest bardzo ładna. Duże wrażenie zrobił na mnie lewy znaczek z akwarelkowym widokiem : )

  OdpowiedzUsuń