sobota, 27 lutego 2016

Własna pocztówka, czyli Foczta!

Dzisiaj pokażę wam pocztówkę stworzoną przez Foczta.pl. Serwis umożliwia wysyłanie pocztówek z własnymi zdjęciami w każde miejsce na świecie. Za zgodą Tomasza wykorzystałam jego zdjęcie i stworzyłam wyjątkową strażacką pocztówkę. Przedstawia amerykański wóz Engine 812. Samochody tego typu można często zobaczyć w filmach. Serwis daje dużo możliwości urozmaicenia pocztówki np. wklejenie napisu (ja tylko z tego skorzystałam, szkoda mi było odbierać uroku wozowi), dodanie naklejek lub przyozdobienie w ramkę. 

źródło

Korzystanie jest bardzo proste. Najpierw wybieramy swoje zdjęcie. Można także skorzystać z gotowych już zdjęć dostępnych w serwisie. Następnie dekorujemy fotografię i przechodzimy do "wypisywania" pocztówki.  Cenowo wygląda to następująco. Przy płatności bankowej za wysłanie kartki do Polski 4,95, a do innych krajów 7,95. Przy wysyłaniu więcej niż jedną pocztówkę ceny ulegają zmniejszeniu. Istnieje możliwość płacenia SMS za pocztówkę i wtedy wygląda tak: 11,07 do Polski i 18,45 za granicę. 


 Tak wygląda rewers pocztówki. Jest dużo miejsca do napisania wiadomości. Moim zdaniem jest to dobry sposób na wysłanie zdjęć z wakacji wykorzystując swoje zdjęcie. Od pół roku serwis oferuje aplikacje na smartfony, dzięki której można ozdabiać kartki na komórce. Mi kartka się bardzo podoba. Papier przypomina bardziej na zdjęcie, niż pocztówkę. Nie wiem czemu mi lekko się zawija, ale całkiem to nie przeszkadza. Kartki wysyłane są w kopercie, dzięki czemu nie widać skutków podróży. Za to wielkim minusem jest brak znaczków.


Moja opinia: Jest to bardzo ciekawa pamiątka. Zdarzało mi się wysyłać znajomym pocztówki ze zdjęciem. Jestem przekonana, że przypadły im do gustu (mają porozwieszane po pokojach). Jednak jak jestem w podróży wolę wysyłać kartkę turystyczną własno ręcznie wypisaną. Jednak rarytas mieć kartkę z własnym zdjęciem. Choć brak znaczka odbiera jej uroku. 

Miłego dnia! 
Magda 

13 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słyszę o tym serwisie :). Wozik strażacki wygląda przepięknie, masz super pamiątkę :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Świętegony pomysł na własne pocztówki, może sobie zrobię jakieś ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja! Z mojego miasta nie ma żadnych pocztówek. Więc mam możliwość zrobienia fajnego zdjęcia i wysłania :) Mega! Zapamiętam tą możliwość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe jakby wyglądała pocztówka z mojej miejscowości :) Musiałabym się nieźle zastanowić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam jeszcze o tym serwisie. Kiedyś korzystałam z jakiejś promocji na innym podobnym i pocztówki wyszły super. Ciekawy pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz o tym słyszę i już mi się podoba :)
  Zobaczymy, może kiedyś zrobię własną pocztówkę.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie ^^
  czytamboczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy, niestety. Ja chyba nie skorzystam, bo tak jak Ty, wolę te samodzielnie wypisane pocztówki - wtedy są takie niepowtarzalne! Ale dobrze wiedzieć, że coś takiego w ogóle istnieje :D
  Iza xx

  OdpowiedzUsuń
 8. Testowałam kiedyś Focztę i rzeczywiście fajna opcja :) Właściwie dobry pomysł by wysłać znajomym zdjęcie z wakacji jako pocztówkę ;)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O pierwszy raz słyszę o Foczcie! Super że można wysłać swoje zdjęcia chociaż dla kolekcjonerów znaczków faktycznie brak znaczka może przeszkadzać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa sprawa. W wielu krajach takie karytk są dobrze znane i używane często w okresi np. Bożego Narodzenia, gdy ludzie robią sobie pocztówki z własnymi zdjęciami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Również pierwszy raz spotykam się z tym serwisem :) Ciekawy pomysł, szczególnie dla ludzi, którzy lubią fotografie i mają fajne zdjęcia :) Ciekawa nazwa, połączone dwa wyrazy!

  OdpowiedzUsuń
 12. O tym serwisie jeszcze nie słyszałam. Zgadzam się z Tobą, że jest to świetny pomysł na zrobienie pocztówki z własnego zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń