środa, 9 marca 2016

Stumilowy las!

Kubuś Puchatek w ramach wymiany z Anią! Ta bajka powstała z ręki brytyjskiego pisarza Alana Alexandera Milne. Jako dziecko byłam w niej zakochana oraz byłam kolekcjonerem magazynów o Kubusiu Puchatku! Zawsze oglądałam tylko filmy. Niestety nigdy nie miałam książki w rękach. Historia o Stumilowym Lesie powstała 14 października 1926 roku i wystąpili w niej Prosiaczek, Kłapouszek, Królik, Pan Sowa, Mama Kangurzyca, Maleństwo oraz Krzyś, ale w niej zabrakło Tygryska. Cieszę się ,że w późniejszych filmach był. Uwielbiam jego szalony i lekkoduszny charakter! 


Bardzo podoba mi się piosenka "Kilku kumpli weź" z filmu "Prosiaczek i przyjaciele".


Miłego wieczoru! :)
Magda 

12 komentarzy:

 1. Też oglądałam Kubusia jak byłam mała. Mama nagrała mi wszystkie odcinki na kasety i siedziałam jak zaczarowana oglądając. Czy książkę czytałam... Nie pamiętam. Za to czytałam wiersze A.A. Milne. Bardzo fajne miłe wierszyki dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Kubusia Puchatka! :) Zawsze oglądałam wszystkie filmy, czytałam książkę i uwielbiała tą piosenkę! :) Pamiętam jak przewijałam ciągle film tam gdzie była ta piosenka żeby posłuchać jeszcze raz :) Do tej pory mam sentyment do tej bajki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kubuś również kojarzy mi się z dzieciństwem, pamiętam jak w niedzielę zawsze zasiadałam przed telewizorem w oczekiwaniu na wieczorynkę :D i również uwielbiam tę piosenkę, w sumie po dziś dzień zdarza mi się czasem ją nucić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kubuś Puchatek był moją lekturą w 2 lub 3 klasie SP, więc ja mogę się pochwalić, że czytałam :D Do tej pory uwielbiam bajkę i tak jak Pasażerka czasami zdarzy mi się zanucić piosenkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocza kartka z tej wieczorynki. Oglądałam ją bardzo chętnie, a tę piosenkę oczywiście znam, bo towarzyszyła ona oglądaniu :) Sentyment do tej bajki już chyba zawsze pozostanie!
  Przeczytałam również książki. "Kubuś Puchatek", "Chatka Puchatka" oraz "Powrót do Stumilowego Lasu" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mój trzyletni chrześniak uwielbia Kubusia Puchatka, a zakochał się w nim właśnie dzięki książce, którą mu podarowałam.
  Przepiękna pocztówka

  OdpowiedzUsuń
 7. Kubuś puchatek, postać dzieciństwa. Pamiętam,że czytałam, oglądałam i uważam, że to jedna z najlepszych postaci bajkowych! W SP nawet nasza biblioteka była imienia Kubusia, dużo czasu w niej przesiadywałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kubuś jest słodziakiem. Chociaż czasami denerwował mnie swoją nieporadnością :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Cześć :) Nie wiem czy w bloggerze zmienia się to automatycznie, ale chciałam tylko poinformować, że zmieniłam adres (i nie tylko) bloga na http://miivial.blogspot.com/ :) Dziś tylko wszystkich informuję, ale od jutra zacznę wszystko nadrabiać :) Trzymaj się ciepło! :)

  PS. Zawsze uwielbiałam Kubusia Puchatka! Choć był okres jak byłam zła, że nie może sobie z czymś poradzić albo, że nie może wyjść/wejsć gdziekolwiek :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Kubusia Puchatka :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też oglądałam tę wieczorynkę :) Super bajka :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubiłam Kubusia :D. Pamiętam moją radość, gdy okazało się, że mieliśmy przeczytać jako lekturę właśnie książkę z przygodami Kubusia. Ach te czasy, kiedy lektury były przyjemnością... potem się to zmieniło na wyższych szczeblach edukacji :D.

  OdpowiedzUsuń