sobota, 12 listopada 2016

Każdy znaczek ma swoją historię!

Witacie! Jestem przekonana,że każdy lubi piękne znaczki na listach i pocztówkach. Niektóre nawet warto sobie zachować. Zazwyczaj znaczki przechowuje się w klaserach lub pudełeczkach. Jakiś czas temu dostałam ciekawą książkę i dzisiaj pokażę wam prawdziwy rarytas dla filatelistów.


Księga Znaczków Pocztowych , którą otrzymałam od Envelo (za co bardzo dziękuję!), zawiera zbiór znaczków wydanych w 2014 roku wraz z różnymi informacjami dotyczącymi każdej emisji, mieszczących się na dwóch stronach. Ilustracje stanowiące tło dla znaczków dodają jej uroku. Okładka nie zachwyca, ale cudnie się mieni.  Zdecydowanie wpasuje się w klasery. Dodatkowo księga prowadzona jest w dwóch językach: polskim i angielskim. Znaczki można bez problemu wyjąć i wykorzystać na przesyłkach. Nie trzeba się martwić brakiem wizerunku. Na każdej stronie są dodatkowo namalowane. Bardzo podobają mi się opisy. Zawierają wiele ciekawostek i zdradzają powód wydania akurat tych znaczkowych emisji.
Zachwycam się, ale jedynym minusem jest brak wypełnienia wszystkimi seriami. Aż 5 arkusików zostało pominiętych. Niestety, aż dwa z siatkarzami. Problemem nie jest brak znaczków, bo akurat je można sobie dokupić tylko brak ochronki dla nich.Jeśli chodzi o mnie to nie jestem filatelistą. Bardzo lubię znaczki, a szczególnie te ze śladami podróży. Zbieram niektóre serie, ale zazwyczaj używane. Księga zdecydowanie będzie zdobić moją małą kolekcje. Raczej znaczki z księgi powymieniam na używane, arkusiki zostawię nienaruszone.

A wy zbieracie znaczki? Podoba wam się księga? Wolicie czyste znaczy, czy raczej ostemplowane. Jestem ciekawa waszych opinii!

Miłego weekendu! 
Magda 

3 komentarze:

 1. Nie zbieram znaczków, chociaż te ładniejsze z zagranicy, które otrzymałam na kopertach, wycinam i chowam na pamiątkę. Taka księga to bardzo ciekawa rzecz, z którą chętnie zapoznałabym sie bliżej :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy prezent i miła pamiątka!
  Mam dość bogatą kolekcję znaczków z całego świata, ponad 4000. Zwracam uwagę na to co znaczek przedstawia, a nie na to czy posiada stempel. Chociaż podobno stemplowane maja większą wartość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie kolekcjonuję znaczków, jednak lubię je oglądać. Wolę raczej te ostemplowane na pocztówkach, ale nie widzę większego problemu gdy nie widać na nich datownika ;)
  Książka świetna!

  OdpowiedzUsuń