czwartek, 16 października 2014

Królestwo Hiszpanii

Hiszpania jest krajem położonym w Europie na półwyspie Iberyjskim. Największym miastem i zarazem stolicą jest Madryt. Hiszpania jest dziedziczną monarchią parlamentarną, czyli głową państwa jest król Filip IV, a dokładnie Felipe Juan Pablo Alfonso de la Santísima Trinidad y de Todos los Santos de Borbón y de Grecia. Hiszpania dzieli się na 17 regionów, a na poniższej pocztówce przedstawiona jest Andaluzja, której stolicą jest Sewilla. Andaluzja jest ojczyzną flamenco. Karteczkę dostałam od Maksi :) 
Pocztówka przedstawia najważniejsze miasta tego regionu: Almeria, Huelva, Kadyks, Sewilla, Jaen, Granada, Kordoba i Malaga! 

7 komentarzy:

 1. Jak to ostatnio powiedział mój brat: "Nie byłaś w dwóch najlepszych państwach w Europie", na co ja: "Hiszpania i Francja?" :/ No tak, ale wszystko przede mną, ciągle to powtarzam. Fajnie, że pocztówka przedstawia różne miasta, można się dowiedzieć, co w każdym z nich jest najbardziej godne zobaczenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Andalusia... ja chcę tam być! Jeden z najcieplejszych Europejskich rejonów. ♥
  Z początku myślałam, że to kolarz różnych kartek, kto by pomyślał, że został on ujęty na jednej pocztówce. Cudne. ~

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna kartka jakkolwiek nie przepadam za multiview. Andaluzja w pigułce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, Hiszpania! Piękna kartka. :) Ja posiadam kilka kartek z Hiszpanii, przywiezionych mi przez wujka i ciocię, którzy sporo podróżują po Europie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna pocztówka, bardzo lubię właśnie takie, na których dużo widać, a do tego jeszcze z Hiszpanii :) Zdecydowanie należałaby do moich ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne budynki na kartce :-). A ja nie mam jeszcze żadnej pocztówki z Hiszpanii... ;-)

  OdpowiedzUsuń