sobota, 29 sierpnia 2015

Na STOPach przez świat!

Witajcie! Dziś wyjątkowa pocztówka i to nie tylko dlatego ,że to nowy kraj w mojej kolekcji. Dostałam ją od Marcina z Na STOPach przez świat! Z Iławy dotarł do Mongoli, Wietnamu i Chin. Zwiedził kawał świata! Przeżył wiele niesamowitych przygód! Jest dla mnie ideałem człowieka spełniającego marzenia. Dlatego pozwoliłam sobie pokazać wam, co mi napisał. :)

Kilka dni temu przeczytałam na jego fanpage piękne słowa: "Jeśli chcesz być szczęśliwy, nie przyzwyczajaj się do rzeczy, miejsc i ludzi. Jeśli czegoś pragniesz, nie zastanawiaj się nigdy czy powinieneś. Zrób wszystko, co da Ci tę możliwość i po prostu wyciągnij po to rękę. Staraj się czerpać radość z każdej chwili i nigdy nie żałuj niczego, co choć przez chwilę tę radość Ci dało. Nie trwoń czasu, życie jest na to zbyt krótkie. Jeśli kogoś kochasz - powiedź mu o tym. Lepiej przez 5 minut poczuć się jak głupek, niż całe życie żałować, że się nie spróbowało. Czujesz, że nie pasujesz do towarzystwa, w którym przebywasz? Zmień je. Uwierz, nie zatęsknisz za nim. Jeśli masz jakieś marzenie - rusz tyłek, bo marzenia same się nie spełnią. Je się spełnia. I nigdy, przenigdy, nie przepraszaj za to, co szczerze powiedziałeś, co czujesz i co myślisz, bo to tak, jakbyś przepraszał za to kim jesteś, a to kim jesteś, to jedyne co tak naprawdę masz."


Wracając do pocztówki.Wietnam jest to państwo w Południowo-Wschodniej Azji. Kartka przedstawia zatokę La Hong, w której znajduje się wiele wapiennych wysepek. Przepiękny widok! 

Dziękuję Marcinie ! :) 

13 komentarzy:

 1. świetna pocztówka, wielkie brawa dla Marcina za odwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Lenko,
  również dostałam pocztówkę z Wietnamu od Marcina! I nie ukrywam, że zainspirował mnie wpis na twoim blogu (wielkie dzięki!), zadziałam i mam świetną kartkę :)
  A do tego Marcin jest rzeczywiście niezwykle dynamiczną osobą, z wielkim optymizmem i zaraża pozytywnym myśleniem :) Więcej takich osób!
  Pozdrawiam pieknie

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę! Również pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę! Również pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę wyjątkowa pocztówka !

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten cytat jest taki... prawdziwy! Muszę go sobie gdzieś skopiować i później przepisać i położyć w widocznym miejscu :) Chwycił mnie za samo serce, muszę przyznać. Pocztówka jest wspaniała :)
  Gratuluję Wietnamu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzieś już o nim słyszałam i nie wiedzieć czemu nie ogarnęłam, żeby napisać o kartkę :) No trudno... :) Sama kartka super! :) Bardzo chciałabym zobaczyć na żywo to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki Tobie poznałam Marcina :). Strona na fb już zalajkowana, w wolnej chwili będę tam zaglądać, bo chłopak ma cudowne podejście do życia :). Cytat jak najbardziej na plus :). No karteczka rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten widok zapiera dech w piersiach. Gratuluję takiej zdobyczy!

  OdpowiedzUsuń
 10. przepiękna kartka i przepiękna inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Woow uwielbiam takie kolorowe pocztówki :) Piękne i prawdziwe słowa... Dają do myślenia..

  OdpowiedzUsuń
 12. piękne i prawdziwe słowa, warto wziąć je sobie do serca. ja każdego dnia staram się uświadamiać sobie, że życie jest krótkie i szkoda marnować czas.
  pocztówka piękna, mnie kiedyś udało się umówić na swapa z dziewczyną z Wietnamu i mam z tego kraju jedną widokówkę. :D

  OdpowiedzUsuń