sobota, 24 października 2015

Pozdrowienia z Finlandii!

Cześć! Ciągle dostaje wiadomość o dochodzących pocztówkach. Ja już swoją otrzymałam. Nawet dwie! Idealnie trafione! Bardzo dziękuję! Aktualnie jestem w szkole i nie mam mojej niezawodnej tabelki dotyczącej wymianki, ale o ile dobrze pamiętam to kilku kartkach nie dostałam informacji, ale mam nadzieję ,że już dotarły albo dotrą w poniedziałek!  :)

A dzisiaj pokaże wam bardzo znaną kartkę! Pewnie wszyscy znają, bądź kojarzą tą serie. Ostatnio często na blogach spotykam się z nią! Jest bardzo ładna i ciekawa, ale ja wolę dostawać zwykłe kartki z widokami z innych krajów! Na tą serie mam tylko jeden plan. Bardzo chętnie zebrałabym ją z krajów, które są mi bliskie (Polska i Ukraina) oraz z krajów, w których byłam: Litwa, Czechy i Niemcy ( mam w planach te listę powiększać! ).
 A wy ile macie kartek z tej serii? Zbieracie ją?


Akurat ta karteczka nie trzyma się żadnego planu, chodź chętnie odwiedziłabym Finlandię (Muminki i Świętego Mikołaja).  Dostałam w nagrodę od koteu z polskiego forum postcrossingu. W niej jestem zakochana! Zawsze chciałam dostać pocztówkę z zorzą polarną! Z tej serii mam już dwie Polski :) 


Bardzo dziękuję, Olu! 

11 komentarzy:

 1. to moja ulubiona pocztówka z tej serii, jest przepiękna :) i też mam ją w swojej kolekcji z tym, że moja przyszła do mnie w Finlandii

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zbieram, nie mam mocnego parcia, ale chętnie przygarnęła bym niejedną z tej kolekcji. Ta finlandzka zorza wygląda pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję kolejnej pocztówki w kolekcji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam żadnej pocztówki z tej serii. Moim zdaniem taka kartka bardziej przypomina mini encyklopedię o danym kraju niż pocztówkę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, encyklopedia! Zorza bez napisów podobałaby mi się bardziej :)

   Usuń
 5. Oczywiście mam ją w swojej kolekcjI! :) Ze mną nie mogło być inaczej :D Jest to jedna z ładniejszych kartek z tej serii i bardzo, bardzo, bardzo chciałabym zobaczyć zorzę polarną! (szczególnie będąc w Finlandii) Mam nadzieję, że to mini-marzenie się kiedyś spełni :)
  Ile mam tych kartek? Tak jak pisałam u siebie - tylko/aż 48 :) Przede mną długa droga :)
  Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... Nie masz ich z Polski, ale chciałabyś mieć? Jeśli tak to ja jestem bardzo chętna na taką lustrzaną wymianę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam już dwie z Polski :) Brakuje mi tylko tej najnowszej . Dziękuję za propozycje, ale niestety nie mam tych kartek na wymianę.

   Usuń
 6. Przepiękna karteczka! Ja Tobie dziś wysłałam zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię tę serię, ale ostatnio przystopowałam z jej wymianą i w sumie to nie wiem ile łącznie ich już mam. Część na blogu pokazałam, a część czeka w kolejce. Finlandię już mam. Z Polski też już wszystkie trzy. Ale jeszcze bardzo dużo przede mną :)
  W sumie z tych krajów, w których byłam to brakuje mi Szwecji :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię tę serię. Sama jeszcze żadnej kartki nie dostałam. Póki co tylko wysyłam :-) Pocztówka z zorzą cudowna! :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. jak już pisałam pewnie nie raz to nie mam żadnej z tych kartek, bo też ich nie zbieram. są ciekawe, nie przeczę, ale nie są w moim typie. jak Darek napisał to bardziej kartka z encyklopedii niż kartka pocztowa :)

  a do Finlandii mam w planach się wybrać w przyszłym roku na weekend, chociaż zdecydowanie tam gdzie polecę nie będzie tak ładnie jak na tym zdjęciu :)

  PS. dostałam brakującą kartkę :)

  OdpowiedzUsuń