środa, 21 października 2015

Czy to Japonia, a może Chiny ?

Witajcie! Tak od razu przypominam o konkursie! Jeszcze 10 dni do końca! Już dostaję wiadomości, że pocztówki z wymianki dochodzą. Bardzo się cieszę i dziękuję za wiadomości! Mam nadzieje, że pocztówki już wszystkie poleciały do adresatów :)

Dziś przeglądając swoje pocztówki zauważyłam ciekawą sytuacje. Zdaje się, że kartka przez przypadek poleciała do innej gminy. Posiada zwykły znaczek i pieczątkę , a dodatkowo ma przy adresie pieczątkę Barczewa i podkreślony mój adres.


Problem z dodawaniem zdjęć opanowany. Pocztówkę miałam wcześniej zeskanowaną i wrzuconą do roboczego postu. Zawsze tak robię :p Czasem siedzę u brata w serwisie komputerowym, więc przy okazji mogę napisać post, Nawet ostatnio w szkole mi się przydało. Też tak robicie?


Pocztówkę dostałam od Edyty w ramach swapu. Aktualnie na jej blogu trwa konkurs "Pocztówkowa przygoda Edi", więc zapraszam! Nie wiem, co dokładnie przedstawia karta i skąd pochodzi. Wydaje mi się, że to jakieś anime, bądź manga. Bardzo mi się podoba, jak dla mnie jest bardzo wesoła i radosna :) 

edit: Kartka przedstawia anime Axis Powers Hetalia, którego akcja dzieje się w czasie II wojny światowej. Główni bohaterowie pochodzą z państw Osi, ale są też inni bohaterowie w tym Polak! Ja się skuszę na obejrzenie tego anime, a wy ? 

Bardzo dziękuję Edycie!

14 komentarzy:

 1. Ach Madziu~! Masz rację to anime, ale nie byle jakie. To 'Hetalia'.
  Na tej pocztówce przedstawione są uosobione kraje azjatyckie!
  Bardzo polecam Ci to anime, ponieważ przedstawia ono historię świata w interesujący sposób.

  Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam ,że znasz każde anime :) Kurcze, jeszcze Naruto nie dokończyłam, a wiesz jak mi to opornie idzie :/ Ale trochę poczytałam i skuszę się na nie tylko dlatego ,że jest jeden bohater pochodzenia polskiego! Oglądanie historii II wojny światowej w amine. Dobra , fabuła też mnie przekonała :) Zapisuje to na listę do oglądania. Najbliższy wolny termin mam ... w 2020 roku :P Madziu bardzo dziękuję Ci za informacje i nie uduś mnie za tak mocno spóźniony list :)

   Usuń
  2. Ajć~! Może nie każde, ale jest ich sporo.
   Ogólnie to odcinki trwają po 5 minut (tak, nie przewidziałaś się), więc może wciśniesz to w swój napięty grafik. ;)
   Tak się zastanawiałam, czy mam się zapytać, czy wysyłałaś jakiś list do mnie, bo nie mogę się już doczekać... ale stwierdziłam, że może też masz tak zawalone dni różnymi zajęciami jak ja. c;

   Usuń
  3. List do Ciebie piszę się ! W kawałkach :P Próbuje to tak poukładać i nic nie zapomnieć od czerwca, ale ciągle dochodzą nowe rzeczy. Przygotuj się na mega długi list :) Powinnam go skończyć w następnym tygodniu!

   Usuń
 2. Anime w jakiś sposób mnie interesuje i pociąga, jednak nigdy nie mam czasu zabrać się za jakieś fajne :D. Pocztówki dziś wyciągnęłam ze skrzynki, zarówno tę z wymianki, jak i od Ciebie, za co jestem Ci niezmiernie wdzięczna!!! Zaraz podeślę na fb wiadomość ze zdjęciem :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka ciekawa ta pocztówka. Choć za bardzo nie lubie mangi, to ta kartka przypadła mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam się na takich pocztówkach, ale pewnie jesteś zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Inna gmina to jeszcze nie tragedia:) Gorzej jakby poleciała do Hongkongu...

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja pocztówka wylądowała kiedyś w Tczewie, więc też się gdzieś zapodziała w akcji. Zaraz idę zobaczyć do skrzynki czy do mnie dotarła kartka w wymianki, czy jeszcze muszę na nią poczekać :) Mam nadzieję, że i do Ciebie dotarła bądź wkrótce dotrze kartka wysłana w poniedziałek! :)
  Ja za anime nie przepadam i kompletnie się na tym nie znam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to dziś chyba listonosz olał :P Zazwyczaj już by był, ale nie ma. Mam nadzieję, że w poniedziałek to już wszystkie pocztówki trafią do swoich nowych właścicieli. W tym momencie jeszcze połowa nie dotarła :/

   Usuń
 7. Wczoraj wieczorem wróciłam do domu i czekała na mnie śliczna kartka. Mama mówiła, że dotarła jakoś w tygodniu. Dziękuję bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O tak! Anime to coś dla mnie i zawsze znajdzie miejsce u mnie! :) Twoja kartka pewnie przez przypadek tam wylądowała... może inny kod był wpisany? (przestawione cyferki czy coś). Jeśli tak to się nie dziwię :D A ja tam dalej próbuję znaleźć odpowiedź na zagadkę kartki ze stemplami z Kenii w kopercie z Warszawy :D

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie często się zdarza,iż kartki przychodzą ze stemplem Świerklan koło Rybnika lub z rejony Mazur. Zwykle dotyczy to kartek zagranicznych, gdzie ktoś napisze kod miasta w specyficzny dla danego kraju sposób. Wtedy kod 42-200 czytany jest jako 12-200 lub 44-200 :) Sądzę, iż sortuje to komputer i stąd te sytuacje :) Reasumując, najpierw czytają kod, potem miasto.

  OdpowiedzUsuń