czwartek, 29 października 2015

Świebodzin

Witajcie! Dziś kolejny piękny dzień, chodź coraz chłodniej się robi. Listopad już za kilka dni. Jeśli chodzi o blogowe plany to mam zamiar pokazać wam zdjęcia z kilku wakacyjnych wycieczek. Chciałam jeszcze w październiku podsumować pocztówkową wymiankę, ale nie wszyscy dostali po dwie pocztówki. Już traciłam wiarę w ich dojście, ale wczoraj dostałam informacje ,że kolejna osoba otrzymała kartkę, więc jeszcze jest nadzieja na idealne zakończenie tej zabawy :) 


Powyższą pocztówkę dostałam od Darka z bloga "Pocztówkowe podróże po Polsce". Obraz przedstawiony na pocztówce powstał w 1618 roku. Jeśli chodzi o miasto Świebodzin ( nie mylić z Świdwinem :p ) położone jest w województwie lubuskim. Miasto powstało w wieku XII, a wiek wcześniej zaczął powstawać zamek. Cudne znaczki !

Dziękuję Darku ! 

7 komentarzy:

 1. Faktycznie śliczne znaczki, chociaż sama pocztówka nie w moim stylu :)
  Nie wiem czy już widziałaś ale nominowałam Cię do Liebster Blog Award tutaj: http://ratri-world.blogspot.com/2015/10/liebster-blog-award-2015.html#comment-form :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zauważyłam ! Już lecę zapoznać się z pytaniami! Dziękuję :)

   Usuń
 2. Ciekawa, ale nie w moim stylu, a znaczki rzeczywiście cudne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że pocztówka i znaczki podobają się:) Świebodzin to jedno z najpiękniejszych miast jakie widziałem w Polsce. Ale Świdwin to jest całkiem inne miasto, znajdujące się nawet w innym województwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magda potrafi! Nawet zamienić miasta! Gdybym czegoś nie pomyliła, to nie byłabym sobą :P Już poprawiam :)

   Usuń
 4. Byłem w Świebodzinie w zeszłym roku. Rzeczywiście jest bardzo ładne z rynikem, ratuszem i tym wszystkim co miasto mieć powinno.

  OdpowiedzUsuń
 5. znaczki świetne, kartka też jest interesująca. nie w moim stylu, ale kojarzy mi się ze słynnymi obrazami jakichś malarzy... w życiu nie pomyślałabym, że pocztówka przedstawia swojski Świebodzin :)

  OdpowiedzUsuń