piątek, 6 listopada 2015

Ludzie listy piszą !

Witajcie! Dziś chciałabym was zaprosić na akcje pisania listów organizowaną na blogu Isabel Czyta ! Ostatnio mogliście brać udział u mnie w wymiance pocztówkowej, a tym razem zachęcam was do pisania listów! Mam kilku "przyjaciół od pióra" i bardzo się cieszę z tego faktu! A wy macie przyjaciół korespondencyjnych ? Jeśli nie, to serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w akcji :) 

Tak przy okazji pokażę wam listy, które ostatnio dostałam od przyjaciół. Odwiedziła mnie jesień w przesyłce od Justyny! Listki były również w środku. Trochę miałam sprzątania, bo się pokruszyły, ale pomysł super! Tylko proszę bez prawdziwego śniegu zimą :p 

Kolejna przesyłka jest od Karoliny! Śliczna papeteria! Z Karoliną piszę już długi czas. W lutym miną dwa lata naszej znajomości. List przyleciał do mnie z Norwegii, ponieważ tam Karolina spędziła kilka miesięcy. 

Dziękuję dziewczyny! 

8 komentarzy:

 1. Mam dwie przyjaciółki penpalki. Shereen z Nowej Zelandii i Lupe z Kalifornii. Bardzo lubię tą formę korespondencji i z niecierpliwością czekam na każdy list od nich. Przeważnie dodajemy również jakieś małe upominki: herbatki, naklejki, notesiki, a przy okazjach takich jak świeta czy urodziny robimy większe prezenty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! Z Nowej Zelandii ! Ja mam teraz tylko z Polski. Wcześniej miałam z Chin i Rosji. Z nimi wymieniałam się i listami i paczkami przez kilka miesięcy. Z Chin ostatnią wiadomość dostałam, że moja paczka dotarła i potem urwał się kontakt. Z Rosji również się urwał, ale niedawno dostałam list :D

   Usuń
 2. ja z kolei od niedawna zakochałam się w listach, a wszystko przez jedną wspaniałą osobę, z którą wymieniałam się pocztówkami, a ona przysłała mi list. Odpisałam i tak się zaczęła moja miłość do tej formy korespondencji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! U mnie zdarzyło się podobnie, ale już wcześniej miałam penpalsów. Wysłałam kartkę przez postcrossing, dostałam w podziękowaniu list i tak zaczęłyśmy ze sobą pisać :)

   Usuń
 3. Jejku, przypomniałaś mi dawne czasy, kiedy jeszcze komputery i telefony nie zdominowały relacji międzyludzkich. Dawniej miałam do kogo pisać listy i wymieniać się pocztówkami i kartkami okolicznościowymi. Teraz ludzie zaniechali pisania listów. A chętnie bym coś do kogoś napisała. Wczoraj wysłałam Ci obiecaną pocztówkę z Warszawy. Ale może za jakiś czas coś dłuższego napiszę i Ci wyślę ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Moja poleci do Ciebie w poniedziałek :)

   Usuń
 4. Kiedyś miałem wielu penpali z całego świata - Australia, Kanada, RPA, USA, Chile, Włochy, Czechy, Vanuatu, Kenia, Wielka Brytania. Z niektórymi z nich odnowiłem znajomość na FB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat miałam trójkę takich stałych. Hong Kong jakoś przepadł. Dziewczyna po kilku listach, prostu przestała się odzywać. Z Chin dostałam wiadomość prawie rok temu,że moja paczka doszła i niedługo mi na nią odpisze. A z Rosji na szczęście odnawiam znajomość :D

   Usuń