środa, 13 lipca 2016

Sadzimy drzewo! | Bonsai

Przenosimy się do kraju kwitnącej wiśni! 


Najpierw suche fakty. Bonsai to azjatycka gra karciana wydana przez Kudu Games, a zaprojektowana przez Daniela Solis. Gra skierowana jest do osób powyżej 10 lat. Usiąść do niej może od 2 do 5 osób. Choć moim zdaniem maksymalnie do trzech. Kart przy dwóch osobach zaczyna brakować. Na 5 osób jest ich zdecydowanie za mało. W pudełku znajdziemy 55 kart z czego 10 kart znaczników punktacji, 5 korzeni, 10 kart zleceń. Na budowę drzewa zostaje już tylko 30. Pudełko mogłoby być mniejsze o połowę. Jak widzicie, obrazki na kartach są całkiem przyjemne.


Krótko o zasadach. Gra polega na budowaniu drzewka bonsai. Osoba, która zbierze najwięcej punktów wygrywa. Punkty można otrzymać za ciągłość elementów na drzewie oraz zrealizowanie kart zleceń. Gdy gałąź ma więcej, niż 10 punktów to usycha, a punkty trafią na konto właściciela drzewa. 10 punktów można otrzymać również za karty zleceń m.in.: najwięcej kwiatków na drzewie, najwięcej rozgałęzień. Tura zawodnika za kazdym razem przebiega tak samo. Bierzemy wybraną kartę z wystawki i dokładamy ją do drzewa. Wyjątkiem jest dobranie karty zleceń. Taką kartę odkładamy na bok. Na swojej turze możemy budować swoje drzewo lub przeciwnika. Kartę kładziemy tak, aby zasłaniała tylko jedną kartę już leżącą oraz nie zasłanaiała elementów drzewa. 


Co o niej sądzę? Jest to gra na parę minut. Karty zbyt szybko się kończą i nie pozwala to na długą zabawę. Ledwo co wkręcasz się w rozgrywkę musisz ją kończyć. Interakcja jest dość mała. Raczej skupiasz się na budowaniu własnych gałęzi, a to zależy od kart na wystawce. Gra jest bardzo ładna i banalnie prosta, ale zdecydowanie nie dla mnie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz