czwartek, 30 lipca 2015

Górskie krajobrazy

Kolejna tatrzańska pocztówka od Uli. Co roku jeździ w góry i zawsze o mnie pamięta! Ula prowadzi bloga O wszystkim i o niczym . Pocztówka przedstawia wagon kolejki wjeżdżającej na Gubałówkę, Morskie Oko, Czarny Staw Gąsienicowy oraz stary kościółek przy cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Jego budowę zaczął Józef Stolarczyk w 1841 roku. Piękna drewniana budowla. 

Ula, bardzo dziękuję :* 


9 komentarzy:

 1. Sama również bardzo lubię jeździć w góry, a ta pocztówka bardzo mi się podoba. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy mi ostatnio robią chęci na Zakopane! Jak nie pocztówki, to relacje z wyjazdów, albo mówią, że właśnie tam jadą :) W sumie to pochodziłabym po górach, porobiła zdjęcia, oddychała świeżym powietrzem...
  Nie miałam pojęcia, że na Gubałówkę wjeżdża taka kolejka! Ale górskie krajobrazy w dolnej części pocztówki wspaniałe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze jak widze np Morskie Oko to zachwyca mnie ono za kazdym razem tak samo jak za pierwszm! To jak jakas magia :D I wszystkie kartki z nim zwiazane po prostu uwielbiam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie niespodziewane kartki sprawiają chyba największą radość. Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku zobaczyc góry!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię chodzić po górach, wolę na nie patrzeć :D Na żywo i na pocztówkach oczywiście :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham góry, bo w górach jest wszystko to, co kocham. ;) Piękna pocztówka!

  OdpowiedzUsuń
 7. ja też kocham góry, przez pół roku nawet w Zakopanem mieszkałam, mogłabym nawet teraz tam mieszkać i też przynajmniej raz w roku muszę jakieś góry odwiedzić. w ubiegłym roku byłam pierwszy raz w Karkonoszach a w ten listopad wracam znów w swoje Tatry a Twoja pocztówka przypomniała mi jak bardzo będę z tego wyjazdu zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam polskie góry. Co prawda zawsze jeżdżę tam z ZHP i często trzeba zwracać uwagę na dzieciaki, ale mam nadzieję, że niedługo wybiorę się z moim R. i sobie tam odpocznę :)

  OdpowiedzUsuń