piątek, 31 lipca 2015

W poszukiwaniu pocztówek

Może Was zainteresuje taki niecodzienny post. Zazwyczaj pokazuje pocztówki, a dziś chcę Wam pokazać strony, gdzie można otrzymać pocztówkę za drobne wsparcie. Pewnie większość Was je zna, a niektórych może zaskoczę :)

Do tego wpisu natchnął mnie Marcin, gdy przeczytałam o jego akcji pocztówkowej. O nim dowiedziałam się w młodzieżowej audycji "Spontan", która leci w Radiu Olsztyn codziennie o 18.30. Od tego czasu śledzę go na facebook'u i bardzo podziwiam za odwagę do spełniania marzeń! Trzymam za niego kciuki! Parę dni temu napisał, że 31 lipca (dziś)  otrzyma wizę do Wietnamu. W najbliższych dniach będzie zwiedzał ten kraj. Jeśli macie ochotę na pocztówkę z tego kraju, zapraszam was na jego profil! :)

źródło
W czeluściach facebook'a znalazłam także akcje "Pocztówka z Etiopii".  Zapraszam na ich profil! 

źródło
Często zaglądam również na Busem przez świat.pl .Aktualnie nie mają żadnej wyprawy, ale warto do nich zaglądać. W sierpniu jadą do USA, a w następnym roku Gruzji i Ameryki Południowej. 

źródło
Przy takim poście nie wypada nie wspomnieć o Michaelu ze Starring You. Ciągle śledzę go na facebook'u. Wstawia mnóstwo zdjęć i mam poczucie, jakbym z nim zwiedzała świat. Widziałam jak wiele osób chwaliło się kartką od niego. Wszystkie piękne. Troszkę wam zazdroszczę :p 

źródło
Słyszeliście o tych stronach? A może już otrzymaliście z nich pocztówki ? Skusicie się na pocztówkę z Wietnamu lub Etiopii ? 

Miłego dnia ! 

EDIT: Dzięki Karolinie zajrzałam na Polakpotrafi.pl i okazało się ,że Busem przez świat własnie na tym portalu organizują zbiórkę i za wpłatę min. 30 zł można otrzymać pocztówkę z USA. Znalazłam również dwa inne projekty! Pocztówka z Boliwii - wsparcie min. 30 zł oraz Pocztówka z wybranego kraju Azji, który odwiedzą Ania i Andrea za wsparcie min. 20 zł ! 

10 komentarzy:

 1. Słyszałam o tych stronach, jednak nie mam jeszcze pocztówki z żadnej z nich. Myślę, że czas to zmienić. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myslę, że warto jeszcze wspomnieć o portalu polakpotrafi.pl, na którym za wsparcie niektórych akcji (w większości podróżniczych) otrzymujemy z danego miejsca pocztówkę :) Warto zajrzeć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym portalu nie pomyślałam :P Będę tam zaglądać :)

   Usuń
  2. Już coś znalazłam i nawet zaktualizowałam post :)

   Usuń
 3. o Michaelu oczywiście słyszałam, otrzymałam od niego pocztówkę z Ukrainy, a nawet przeprowadziłam wywiad. ;) o Busem przez świat również słyszałam, chciałabym przeczytać książki właśnie wydane przez Karola Lewandowskiego. ;)
  generalnie raczej nie zdarzyło mi się płacić za otrzymanie pocztówki. głupio mi ciągle prosić mamę o przelewy, bo własnego konta jeszcze nie mam... ale już niedługo.
  polecam jeszcze Tylera z "A postcard for you". od niego również można otrzymać piękną karteczkę z USA. ;) zupełnie za darmo. a Tyler to przy okazji przemiły człowiek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja bardzo lubię takie akcje wspierać i przy okazji mieć taką pamiątkę! Zapisane wspomnienia takiego podróżnika :) Sama chętnie porzuciłabym wszystko i wybrała się w taka podróż! Mi nie głupio prosić mamę o przelew, mi głupio prosić młodszego brata .. On ma konto, a ja jeszcze nie .. Taka domowa hierarchia :P

   Usuń
 4. A ja otrzymałem pocztówkę z USA całkowicie za darmo od Tylera: http://apostcardforyou.bravesites.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajna podpowiedź , właśnie wysłałam do niego emaila :D

   Usuń
 5. Również do niego napisałam, aktualnie czekam : )

  OdpowiedzUsuń
 6. O stronach słyszałam, ale jeszcze nie korzystałam z dobrego serca tych osób :)

  OdpowiedzUsuń