wtorek, 4 października 2016

Uwaga! Krzesło spada! | Mistakos

Układanie krzesełek na siebie.. Brzmi całkiem banalnie? Sprawdźcie sami! Mistakos to gra zręcznościowa i każdy może bawić się przy niej świetnie! Co najwięcej frajdy sprawia w grze? Spadanie krzesełek! Chwila śmiechu i zaczynamy kolejną runde! 


Trochę informacji. Mistakos to gra zręcznościowa wydana przez wydawnictwo Trefl, przeznaczona dla osób powyżej 5 roku życia. Gra pozwala się bawić już jednej osobie. Autor zaprojektował grę dla maksymalnie trzech graczy, ale nam bardzo dobrze grało się w cztery. Po prostu jest mniej krzesełek do zabawy, ale gra się całkiem dobrze skaluje. W pudełku znajdziemy 24 krzesełka w trzech różnych kolorach. Rozgrywkę urozmaicają dwa rodzaje stołków. Grę można dostać już od 30 złotych. 


Teraz przejdźmy do zasad. Obowiązuje jedna, najważniejsza - tylko jedno krzesełko może dotykać stołu. Reszta ruchów całkowicie dowolna. Można rożnie wyłonić zwycięzce. My zazwyczaj gramy do momentu spadnięcia pierwszego krzesełka. Ten kto je zrzucił, ten przegrywa i zaczynamy od nowa. Autor proponuje nam dwa warianty. Pierwszy "Punkty karne" - runda kończy się w momencie przewrócienia wieży. Ilość krzesełek, które spadły to ilość punktów karnych. Kto ma najmniej punktów ujemnych to wygrywa. Ilość rund ustalają sobie gracze. Drugi "Kto pierwszy, ten lepszy" - wygrywa osoba, która pozbędzie się swoich krzesełek jako pierwsza. Jeśli gracz zrzuci jakieś krzesełka to zabiera je do swojej puli.


Wrażenia! Każda rozgrywka dostarcza wiele emocji i mnóstwo zabawy. W Mistakos można grać i grać. Choć moim zdaniem po kilku partiach krzesełka coraz rzadziej spadają, a to trochę nudzi. Zdarzały się nam rundy, gdzie po dołożeniu ostatniego krzesła wieża stała. Mi się udało nawet przewrócić pierwsze krzesełko dokładając drugie! Gra jest banalnie prosta. Zasad nawet nie trzeba tłumaczyć. Każdy wie o co w niej chodzi.

Wracam do gry!
Magda 

1 komentarz:

  1. Lubię takie zręcznościowe gry i ta bardzo mi się podoba. Ciekawy pomysł ktoś miał :)

    OdpowiedzUsuń